Laboratorium Laboratorium

         

Technika dentystyczna, a w szczególności ortodoncja jest niezwykle specyficzną dziedziną łączącą w sobie cechy nauki i sztuki. Profesjonalny technik poza gruntowną wiedzą i zdolnościami manualnymi, winien być obdarzony ogromną wyobraźnią. O ile wiedza i praktyka daje nam techniczne podstawy do wykonywania zawodu to wyobraźnia pozwala stworzyć aparat dla Pacjenta, którego zwykle nie widzimy, a jedynym źródłem wiedzy o Nim są gipsowe modele jego łuków zębowych. Patrząc na nie technik musi wyobrazić sobie konkretnego człowieka i stworzyć dla niego aparat ortodontyczny jedyny w swoim rodzaju. Tak jak nie ma na świecie dwóch identycznych ludzi, tak samo nie ma na świecie dwóch identycznych aparatów. Każdy z nich jest indywidualnym, małym dziełem sztuki.

       Nasze laboratorium od początku działalności określiło podstawowe priorytety, które konsekwentnie realizujemy. Są to „zdrowy uśmiech pacjenta” i „zadowolenie lekarza”. Dokładamy wszelkich starań, aby jakość naszych prac była jak najlepsza, a terminy dostaw jak najkrótsze. Indywidualnie podchodzimy do każdej pracy wyobrażając sobie najpierw człowieka, a dopiero później płytkę, którą dany pacjent będzie nosił. Wysoką jakość usług osiągamy dzięki gruntownej, stale poszerzanej wiedzy i nabytej praktyce. Przy wykonywaniu naszych wyrobów stosujemy profesjonalne instrumenty, narzędzia i materiały wiodących na rynku firm m.in. DENTAURUM, VERTEX DENTAL, ZHERMACK, CHIFA.   

 

Nasza kadra

  Anna Kuffel

 Technik dentystyczny i właściciel OrtAn Lab. Urodziła się w Gdańsku. Stąd też pomysł aby swoją firmę umiejscowić w okolicy Trójmiasta. Ukończyła      Państwową Medyczną Szkołę Policealną w Warszawie na kierunku Techniki Dentystycznej.  W trakcie praktyki zawodowej trafiła do jednej z wiodących  w stolicy pracowni ortodontycznych. Właściciele tejże pracowni szybko dostrzegli talent Ani i zaproponowali jej stałą pracę po ukończeniu szkoły. O ile  nauka w szkole dała solidne podstawy teoretyczne i rozbudziła poczucie pasji, to praca na stanowisku technika w profesjonalnej pracowni oprócz  nabycia niezbędnej w tym zawodzie praktyki dała możliwość zapoznania się z najlepszymi na rynku narzędziami i materiałami ortodontycznymi przez co pozwoliła obudzoną już pasję rozwinąć.

 

 Dominik Pertkiewicz 

 W OrtAn Lab zajmuje się kompleksową obsługą gabinetów stomatologicznych. Do jego zadań należy odbiór wycisków i dostarczanie prac dox. Można z  nim konsultować wszelkie kwestie transportowe, biurowe, a także sprawy związane wysyłką prac. Ma specyficzne poczucie humoru, jest zawsze  uśmiechnięty i konkretny w swojej pracy. Jest bardzo dobrą wizytówką firmy.